Україна
Головні новини
Здоров'я
Україна-суспільство

Вакцинація в Україні не почалась через технічні проблеми


Медична система України готова до початку вакцинації від коронавірусу: сформовані мобільні бригади та списки тих, кого будуть вакцинувати на першому етапі. У МОЗ очікують, що це станеться до кінця цього тижня.

фото - freepik.com

Як «Погляд» раніше писав, вакцинація українців від COVID-19 має розпочатися у лютому 2021 року. Отже, як тільки вакцина надійде в Україну, почнеться масова вакцинальна кампанія українців, яка передбачає 5 етапів.

Під час брифінгу 16 лютого міністр охорони здоров'я Максим Степанов пояснив, із чим пов'язана затримка початку кампанії.

«У нас була впевненість, що вакцина надійде в Україну до 15 лютого. Грунтувалась ця впевненість на заключених договорах з виробниками вакцин, де чітко передбачені кількість і терміни поставки. Виникли певні технічні проблеми логістичного характеру. Я думаю, вони будуть вирішені за декілька днів... Розраховую, що цього тижня зробимо перше щеплення проти коронавірусної хвороби. Це перше щеплення буде зроблене нашим медичним працівникам, які перебувають на передовій у боротьбі з COVID-19», -

Максим Степанов

За словами Степанова, у лютому МОЗ очікує отримати 1 млн доз вакцин, таку ж кількість - у березні цього року.

фото - freepik.com

«Погляд» повідомляв, що у цьому місяці Україна отримає перші 117 тис. доз вакцин від Pfizer/BioNTech від COVAX. З доставкою цих препаратів, як зазначив Степанов, виникли певні бюрократичні труднощі, які не залежать від України.

«Я хочу наголосити, в черзі стоять всі країни світу», –

Максим Степанов

Нагадаємо, за словами головного санітарного лікаря України, заступника міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, запис на вакцинацію від коронавірусу розпочнеться 1 березня. Йдеться про тих українців, які не потрапляють у групи ризику. Записатись у чергу на вакцинацію від COVID-19 можна буде трьома способами: через спеціальний сайт з вакцинації, який відкриється найближчим часом, через електронні черги у сімейних лікарів, а також телефоном контакт-центру.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу - переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина - Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.