Новини
Україна
Здоров'я

В Україну з-за кордону завезли шоколадки з небезпечним складником

23.02.2021 Оксана Кириленко 0

Фото з відкритих джерел

Солодощі завозив в Україну іспанський виробник Chocolates Torras SA, Ella Del Terri, постачальником є Trades SA, Barcelona (отримувач: ТОВ «Галичина ОПТ», вул. Княгині Ольги, 5 з, м. Львів, 79021).

В чому небезпека

Справа у тому, що в шоколаді присутнє насіння кунжуту, в якому виявили оксид етилену.

Оксид етилену - токсична речовина. Звичайні симптоми системного отруєння оксираном — головний біль, задишка, нудота і блювання. Поріг сприйняття людиною запаху оксирану — 1,26 мг/л. Гранично допустима концентрація оксирану в повітрі прийнята рівною 1 мг/л.

Про це повідомила Держпродспоживслужба.

У разі виявлення вказаного вантажу в обігу оператори ринку зобов’язані звернутись до районних (міських) управлінь (відділів) та Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини в м. Харків Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області, на території яких зареєстрована потужність.

Попередній схожий випадок трапився у січні 2021 року. Тоді оксид етилену виявили у виробах з кунжутом, які експортували в Україну з Індії через Нідерланди.

«Погляд» пиcав, що українців попередили про можливість придбання небезпечної для здоров’я курятини.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.