Новини
Україна
Здоров'я

В Україні визначили 4 рівня реагування на коронавірус


Про новий метод фіксації розповсюдження інфекції повідомив сьогодні, 20 жовтня, голова МОЗ Максим Степанов, виступаючи у Верховній Раді.

Фото з відкритих джерел

Цей план враховує спроможність системи охорони здоров’я і визначає алгоритм дій відповідно до чотирьох рівнів небезпеки.

Україна на даний час знаходиться на першому рівні, що передбачає щоденну кількість випадків COVID-19 в межах 5-7 тисяч.

Степанов зазначив, що ще шість місяців тому, навіть три місяці тому, таке було неможливо, але тепер таке навантаження система охорони здоров’я здатна витримувати.

При другому рівні орієнтовна кількість хворих з підтвердженими випадками по країні складає 8-10 тисяч, а заповнення ліжок фонду буде складати близько 70% в цілому по країні.

Міністр зауважив, що на цьому рівні Україна може опинитися вже найближчими тижнями. В такому випадку буде збільшено кількість ліжок у закладах охорони здоров’я на 30% від усього ліжкового фонду, а це 52 тисячі ліжок.

Третій рівень - це коли кількість хворих на коронавірус буде складати від 11 до 15 тисяч на добу, а наповненість ліжок по всій країні буде складати не менше 85%.

«Тут додатково до заходів другого рівня ми будемо забезпечувати введення жорстких карантинних обмежень в країні з застосуванням повного переліку обмежень червоного рівня епідемічної небезпеки», - наголосив Степанов.

Також мобілізують всіх медпрацівників та інші категорії працівників, буде організована робота відомчих закладів для цивільного населення, а також буде забезпечено роботу польових шпиталів.

Четвертий рівень - це коли ресурси системи охорони здоров’я вичерпані, а щоденна кількість випадків буде близько 20 тисяч хворих.

Степанов підкреслив, що в такому випадку активується протокол медичного сортування з пріоритетом надання медичної допомоги.

Нещодавно «Погляд» повідомляв, що в Україні створять штаб по боротьбі з COVID-19.