#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Земля
Україна-суспільство

В Україні виріс обсяг врожаю батату майже в 10 разів

02.04.2019 Бобрик Юлія 0

Вітчизняні аграрії лише за суттєво збільшили виробництво коренеплоду.

Як повідомляють аналітики Української плодоовочевої асоціації, батат активно набуває популярності серед українських фермерів.

Згідно з останніми даними держстату, в 2018 році валовий збір батату в українських господарствах сягнув 190 тонн. Для порівняння, ще роком раніше в офіційних звітах обсяг врожаю батату в Україні було зафіксовано на рівні 20 тонн.

Таку тенденцію самі виробники обґрунтовують вельми високим потенціалом цієї культури: батат можна доволі ефективно вирощуватися на всій території України, ще й до цього продукція досить затребувана як на внутрішньому ринку, так і на експорт.

Також експерти зазанчачають, що в перспективі українські виробники зможуть і доволі непогано заробити на експорті батату. Споживання цієї продукції в європейських країнах ще в 2017 році перевищувало 300 тис. тонн на рік і щороку продовжує зростати.

Нагадаємо, Україна має шанси стати одним з найбільших в світі виробників органічного амаранту. Також нещодавно стало відомо, що Україна увійшла в трійку лідерів світових експортерів лохини.