Новини
Суспільство
Київ

В Україні вперше протезували дитину

6-річна дівчинка втратила ногу під час обстрілу її будинку на Херсонщині.

В Україні вперше протезували дитину - зображення

В Україні встановили перший протез дитині, яка втратила ногу через російську агресію. Про це розповіли в київському Охматдиті.

"Перша дитина з ампутацією через військову травму була протезована в Україні. 6-річній Марині удосконалили протез, тепер він подібний до справжньої ніжки", ‒

НДСЛ Охматдит

На початку травня на Херсонщині в будинок Марини влучив снаряд, спричинивши дитині тяжкі травми ніг. У лікарні Кривого Рогу дівчинці ампутували ніжку вище коліна, але врятували життя. Згодом довготривале лікування Маринка проходила в Охматдиті.

Як зазначають у лікарні, коли дівчинка поступила в Охматдит, вона майже постійно лежала. Зрідка сідала на ліжко, але самостійно не могла переміщуватися. Таким чином основними завданнями реабілітації перед протезуванням були: зміцнити м’язи тіла, підготувати ніжку до протезування, навчити дитину тримати координацію на одній нозі та вільно переміщуватися у просторі.

Зараз же Марина стала першою дитиною, яка була протезована в Україні. Варто зазначити, що дитяче протезування набагато складніше ніж доросле, бо діти постійно ростуть та змінюються, також процедура потребує більш уважного підходу до пацієнта. Проте наразі протез дівчинки удосконалили та зробили косметичним ‒ подібним до справжньої ніжки, що має допомогти Марині подолати психологічний страх та соціалізуватися серед однолітків.

В Україні вперше протезували дитину - зображення
В Україні вперше протезували дитину - 1 - зображення

Нагадаємо, в грудні в Львові під звуки сирен прооперували п’ятимісячну дитину.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.