#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Анонси
Суспільство
Культура
Україна-суспільство

В Україні відбудеться тиждень солідарності з кримськотатарським народом

17.05.2020 Кочкина Марина 0

18-24 травня Український ПЕН спільно із Кримським Домом, КримSOS, Центром громадянських свобод та Крим.Реалії ініціюють кампанію “Тиждень солідарності з киримли”, яка включатиме в себе низку правозахисних та мадіапроектів.

Головна мета кампанії – нагадати українцям і світу про одну з найбільших трагедій української історії – геноцид кримськотатарського народу 1944 року.

Тиждень солідарності з киримли розпочнеться 18 травня з онлайн-дискусії “Спільний біль. Спільна історія” за участі Рефата Чубарова, Нарімана Джелялова, Ґульнари БекіровоїМирослава Мариновича, Олександра Зінченка та Вікторії Середи. Спікери говоритимуть про те, чи все зроблено для того, щоб правда про депортацію кримських татар була відома українському суспільству і світу, які міфи і пропагандистські кліше про депортацію досі не були розвінчані, а також про зв’язок між депортацією 1944 року та “гібридною депортацією” 2014-го. Подію можна буде переглянути о 19.00 на фейсбук-сторінках Українського ПЕНКримського дому та Крим.Реалії

Цього ж дня організатори ініціюють онлайн-флешмоб у соцмережах на підтримку кримських татар.

21 травня, в річницю арешту координатора “Кримської солідарності”, правозахисника і громадянського журналіста Сервера Мустафаєва, об 11:00 відбудеться онлайн-пресконференція “Гібридна депортація кримських татар. Протидія репресіям Кремля та нові міжнародні санкції”. Також о 16:00 запланований міжнародний онлайн-форум “Втілення Кремлем гібридної депортації у Криму: національні чистки та політичні репресії”. Детальна інформація та посилання для реєстрації на обидві події будуть доступні на сторінці Центру громадянських свобод.

джерело