#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Культура
Традиції та прикмети
Україна-суспільство

В Україні святкують Маковія: традиції цього дня

14.08.2020 Кочкина Марина 0

14 серпня віряни святкують перший Спас, який називають Медовим або Маковія. Також цього дня розпочинається Успенський піст, що триватиме 14 днів до 28 серпня.

фото з відкритих джерел

У церковному календарі свято Маковія називається днем семи мучеників Макавеїв, їхньої матері Соломонії й учителя Єлеазара.

Традиційні звичаї на Маковія

В цей день у церквах святять воду, квіти й мак. Мак в українців має сакральний статус. Раніше ним обсипали будинок "від усього лихого". Після освячення букети несли додому й клали біля іконок та зберігали до весни як оберіг, повідомляє wikipedia. Ранком до церкви за традицією люди несуть осінні квіти: китиці жовтих купчаків, чорнобривців, чебрецю, кудрявців, настурцій, рути-м'яти, нагідок, польових сокирок, лугової материнки, роман-зілля, васильків та великі достиглі голівки маку.

фото з відкритих джерел

День на Маковія увесь належав дітям та дівчатам. Дорослі дівчата також святкували й не працювали в цей день. Вони збиралися, ходили в ліс по зілля, збиралися гуртками, проводили свої жартівливі ігри, а в лісі співали спасівчані пісні. Спеціально дівочими чарівними квітами в "маковійській квітці" - це були: любисток, чебрець, ласкавці, кудрявці. До "маковійської квітки" додавали і голівку невеличкого соняшника, і все це пов'язували червоною стрічкою, щоб уся родина була здоровою. Дехто додавав кілька стеблин конопель чи льону.

Цього дня можна купатися. Кажуть, що купання на Медовий Спас оздоровлює людей та надає їм сили. Вже після Маковія купатися не можна, адже вода стає холоднішою.

фото з відкритих джерел

Не можна на Медовий Спас нікому бажати зла, адже ваші негативні помисли повернуться до вас сторицею. На Маковія розпочинається Успенський піст, тож бажано утриматися від їжі. Рекомендовано цього дня вживати сирі фрукти і овочі, горіхи, мед, сухофрукти та хліб.

На Маковія також не можна голосно говорити та шумно святкувати. Річ у тому, що гучні звуки лякають бджіл, а саме в цей день збирають мед.

Раніше Погляд повідомляв про таємниці медоборної справи.