Новини
Україна
Довкілля
Повітря
Україна-суспільство

В Україні створять засади для функціонування системи моніторингу викидів парникових газів

13.12.2019 Бобрик Юлія 0

Рада ухвалила Закон спрямований на врегулювання правових та організаційних засад функціонування системи моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів в Україні.

Як зазначається в пояснювальній записці проєкту Закону зареєстровано за №0875, наразі в Україні відсутні належні передумов для запровадження в Україні дієвих механізмів запобігання зміни клімату, у тому числі системи торгівлі квотами на викиди парникових газів. Натомість проведення розрахунку викидів парникових газів в Україні без використання єдиної методики призводить до відсутності репрезентативних даних щодо викидів парникових газів з установок і відсутністі належного контролю та заходів стимулювання належного розрахунку викидів парникових газів.

Тож законопроєктом буде створено засади для функціонування системи моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів в Україні та виконання Україною взятих на себе зобов'язань за Угодою щодо поступового наближення законодавства України до законодавства ЄС, зокрема, в частині створення системи МЗВ відповідно до Директиви 2003/87/ЄС.

Нагадаємо, концентрації парникових газів в атмосфері досягли нового рекордно високого рівня.