Новини
Суспільство
Україна-суспільство

В Україні створять єдину форму для фіксації завданих окупантами збитків житлу

15.06.2022
Тепер у кожного громадянина, якому пошкодили чи зруйнували житло, буде цифровий документ, який підтверджує його збитки.

В Україні створять єдину форму для фіксації завданих окупантами збитків житлу - зображення

Уряд затвердив єдину та уніфіковану форму, що фіксуватиме збитки, завдані житлу українців російськими військами. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль у своєму Telegram-каналі.

"Раніше така довідка складалась у довільній формі. Тепер у кожного громадянина, якому пошкодили чи зруйнували житло, буде цифровий документ, що підтверджує його збитки. Цим рішенням ми також закладаємо базу для майбутнього реєстру пошкодженого майна", –

прем’єр-міністр Денис Шмигаль

Також зазначається, що вже створено спеціальну комісію, яка буде займатися аудитом збитків, завданих військовою агресією росії. Крім того будуть створені регіональні комісії на рівні громад, які заповнюватимуть акт з інформацією про тип пошкодження. Всі нові акти складатимуться в цифровій формі через систему Дія, тоді як усі попередні акти будуть відцифровані та внесені у відповідну базу.

Також стало відомо, що на другому етапі відбуватиметься розробка уніфікованої розрахункової оцінки вартості збитків. За словами прем’єр-міністра, повноцінний процес відшкодування почнеться одразу після того, як конфісковані російські кошти на Заході надійдуть до України.

До слова, до кінця року на Київщині планують побудувати 2,5 тис. одноповерхових будинків. Також нещодавно повідомлялося, що держава компенсує витрати українцям, які самостійно відновлять житло, але повернути кошти обіцяють після того, як Україні передадуть арештовані та конфісковані російські активи за кордоном.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.