Суспільство
Україна-суспільство
Економіка

Держава компенсує витрати українцям, які самостійно відновлять житло, – Шмигаль

09.06.2022
Повернути кошти обіцяють після того, як Україні передадуть арештовані та конфісковані російські активи за кордоном.

Держава компенсує витрати українцям, які самостійно відновлять житло, – Шмигаль - зображення
Фото: pixabay

Українцям, які ремонтують будинки за власні кошти, держава обіцяє компенсувати витрати. Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, також зазначивши, коли саме це станеться.

"Щодо відновлення житла. Розуміємо, що українці, які повернулись у свої домівки, прагнуть максимально швидко відремонтувати пошкодження. Тому зараз зосередимося на пришвидшенні фіксації збитків, аби кожен, хто робить зараз ремонт власним коштом, розумів — держава компенсує витрати, щойно наші західні партнери передадуть Україні арештовані та конфісковані російські активи", –

прем’єр-міністр України Денис Шмигаль

Наразі Міністерству розвитку громад та територій доручили у максимально стислий термін визначити єдиний документ, яким фіксуватимуться збитки по кожному будинку та квартирі.

Також очільник Уряду розповів, що перший етап заходів із відбудови України передбачає відновлення об'єктів, які отримали незначні пошкодження та які можливо та доцільно ремонтувати вже зараз. Це, зокрема, стосуватиметься критичних об'єктів і об'єктів соціальної інфраструктури, таких як школи та лікарні.

Крім того держава у співфінансуванні з місцевою владою має відновити електро-, водо-, тепло- та газопостачання, а також транспортну інфраструктуру в деокупованих регіонах. Також Уряд напрацьовує плани швидкого відновлення громад, які можуть бути деокуповані найближчим часом.

Нагадаємо, до кінця року на Київщині планують побудувати 2,5 тис. одноповерхових будинків. Зокрема, в травні в Дмитрівській громаді розпочали будівництво нового житла. Також в минулому місяці влада пообіцяла, що в Ірпені та Бородянці побудують житлові комплекси по 50 тис м².

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.