Новини
Україна
Новини Київської області
Головні новини
Здоров'я
Київ

В Україні продовжили адаптивний карантин до 31 серпня


У Кабміні підтримали постанову МОЗ щодо продовження карантину. Однак документ іще мають доопрацювати.

фото з відкритих джерел

Тепер залежно від епідемічної ситуації будуть визначати «зелені», «жовті», «помаранчеві» та «червоні» рівні небезпеки. Рівень встановлюватиметься автоматичною системою і затверджуватиметься комісіями з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ і НС).

Рівень визначатиметься автоматизованим програмним забезпеченням на основі визначених алгоритмів та зібраних даних і буде затверджуватися нацкомісією.

При позначенні рівня небезпеки будуть враховувати чіткі індикатори декількох критеріїв: завантаженість ліжок (не більше 50%), середня кількість тестувань (не менше 24 на 100 тис. населення), коефіцієнт виявлених випадків (не більше 11%) і динаміка захворювання (зростання не більше 10%).

Регіони, які постійно перебувають в зеленій зоні, не потребуватимуть втручання та посилення окремих протиепідемічних заходів на нацрівні. Якщо індикатори змінюватимуться 5 днів поспіль, то починається перехід в жовтий або помаранчевий чи червоний рівні.

Допрацювати постанову попросили Мінкульт - щодо відкриття закладів культури, та Міністерство реінтеграції - щодо перетину адмінкордону з окупованих територій Донбасу та Криму.

Нагадаємо, що у столиці 22 липня у 14 дітей підтвердили коронавірус.

Зауважимо, як повідомляв «Погляд», упродовж січня-травня 2020 року чисельність населення зменшилася на 116,7 тис. осіб. Таку сумну статистику напередодні оприлюднив на своїй Facebook-сторінці Держстат України.

Державна служба статистики оновила й дані про смертність населення України за перші 5 місяців цього року. Найчастіше причиною смерті стає далеко не коронавірус, а хвороби системи кровообігу, рак та нещасні випадки. Усього з січня по травень включно померло 239 967 осіб.