Новини
Україна
Здоров'я

В Україні хочуть створити загальнонаціональний реєстр пацієнтів


Всеукраїнський реєстр пацієнтів розробляє Міністерство охорони здоров’я.

Фото: Старинська птахофабрика

У МОЗ повідомили, що планується ухвалення «Концепції розвитку системи надання допомоги громадянам, що страждають на рідкісні (орфанні) захворювання, на 2020–2025 роки.

Паралельно триває активна робота з затвердження плану дій для побудови системи допомоги пацієнтам із рідкісними захворюваннями. Над цим питанням спільно працюють Міністерство охорони здоров’я, Національна служба здоров’я України, Державний експертний центр МОЗ України та фахівці з пацієнтських організацій.

У МОЗ обіцяють, що реєстр пацієнтів буде інтегрований в систему eHealth.

eHealthелектронна система охорони здоров’я, що забезпечує обмін медичною інформацією та реалізацію програми медичних гарантій населення.

Якщо загальний реєстр пацієнтів створять, то держава буде точно знати кількість українців з рідкісними захворюваннями по кожній нозології. Це допоможе розуміти потреби в лікарських засобах та бачити суму коштів, яку потрібно врахувати при затвердженні бюджету. Також у МОЗ бачитимуть повну інформацію про призначення від лікарів та інші дані щодо кожного конкретного пацієнта.

Як повідомляв «Погляд», Кабмін дозволив використання технічного кисню для підтримки пацієнтів із COVID-19.

«Погляд» розповідав, що столичні комунальні заклади з надання психіатричної допомоги реорганізують.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.