Новини
Україна
Здоров'я

В Україні частково легалізували медичний канабіс

09.04.2021 Оксана Кириленко 0

Кабмін легалізував використання медичної марихуани, виключивши зі списку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів деякі препарати на основі канабісу.

Фото з відкритих джерел

Відповідну постанову від 7 квітня опублікували на урядовому порталі. 

До речовини ізольованового канабідіолу (ізоляту канабідіолу) цією постановою заходи державного контролю не встановлюються.

"Обіг психотропних речовин Дронабінол, Набілон (синтетичний канабіноїд, імітуючий дію ТГК) та Набіксімолс (стандартизований екстракт канабісу з однаковим вмістом ТГК та канабідіолу) допускається лише у формі лікарських засобів або у формі субстанцій, призначених для виробництва,  виготовлення таких лікарських засобів", – йдеться у документі. 

Нагадаємо, що 20 травня 2019 року у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про легалізацію медичного канабісу.

Відповідний документ розробили для виконання петиції, яку зареєстровано 30 січня 2019 року. При цьому станом на 12 березня 2019 рок вона зібрала 25 тисяч підписів, необхідних для розгляду у Верховній Раді.

Торік нардепи публічно оголосили, що законопроект по легалізації медичного канабісу не потрібен.

Для цього достатньо постанови Кабінету міністрів, яка переносить коноплі зі списку заборонених речовин в список контрольованих.

Наразі в постанові зазначено два препарати на основі канабісу:

"Набілон" – застосовується для лікування побічних ефектів хіміотерапії раку (нудоти і блювоти);
"Набіксімолс" – для зняття спазмів м'язів при розсіяному склерозі.

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко раніше говорив, що вирішення питання з легалізацією медичної марихуани важливо для тяжкохворих пацієнтів.

"Як лікар, переконаний, що потрібно говорити і пояснювати про медичний канабіс. Легалізація канабісу в медичних цілях — це в першу чергу, про розв’язання питання зменшення болю для тяжкохворих. А не політика", — сказав він.

Як повідомляв «Погляд», іще 26 жовтня 2019 року у центрі Києва, від Кабміну до Верховної Ради, проходив «Конопляний марш свободи».

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.