#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Київщина
Довкілля
Повітря

В столиці на систему моніторингу повітря витратять 40 млн грн

18.12.2019 Бобрик Юлія 0

Реалізувати проєкт планують вже у наступному році.

Фото: Інна Соколовська / УНІАН

У 2020 році в Києві почнуть облаштовувати нові станції моніторингу повітря та будівництво системи хімічного очищення на сміттєспалювальному заводі «Енергія», повідомляється на сайті КМДА. Загалом проект передбачає 27 сучасних автоматизованих пунктів комплексної оцінки якості повітря.

«Наступного року ми плануємо розпочати два масштабні проекти – впровадження стаціонарної системи моніторингу якості повітря та будівництво системи хімічного очищення на сміттєспалювальному заводі «Енергія», що зменшить у п’ять разів кількість забруднюючих речовин», – повідомив заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелеєв.

За словами заступника КМДА, у бюджеті Києва на 2020 рік закладено 40 млн грн на систему моніторингу. Перші пілотні станції розмістять у Дарницькому та Дніпровському районах, де особливо складна ситуація зі станом повітря.

Варто зазначити, що за даними стаціонарних постів спостережень Центральної геофізичної обсерваторії ім. Б. Срезневського, з 10 по 16 грудня 2019 року у повітрі Києва відмічено перевищення середньодобових гранично допустимих концентрацій. Також зазначається, що порівняно з попереднім тижнем у повітрі міста спостерігалось деяке підвищення вмісту діоксиду азоту та формальдегіду. Проте фахівці запевняють, що, враховуючи прогнози Українського гідрометцентру на найближчі дні у Києві, метеорологічні умови не сприятимуть розсіюванню шкідливих домішок у атмосфері.