Новини
Суспільство
Україна-суспільство

В ОП пояснили, як українцям зареєструвати зруйноване чи пошкоджене житло

18.06.2022
Зокрема, українці можуть отримати грошову компенсацію за зруйноване війною майно.

В ОП пояснили, як українцям зареєструвати зруйноване чи пошкоджене житло - зображення

Українці, чиє житло або майно за час війни було пошкоджене або зруйноване окупантами, можуть відшкодувати збитки. Механізм того, як це зробити пояснив у своєму Telegram-каналі заступник керівника Офісу президента України Кирило Тимошенко.

Як зареєструвати пошкоджене або зруйноване майно?

1.     Власник пошкодженого/зруйнованого будинку або квартири може самостійно подати заяву через Дію (на сайті або у додатку).

Якщо у вас не має можливості скористатися онлайн реєстрацією, заяву можна подати через ЦНАП або у нотаріуса.

Подати заяву можна незалежно від того де ви перебуваєте. Це стосується як фізичних, так і юридичних осіб.

2.     Органи місцевого самоврядування створюють спеціальні комісії для огляду пошкодженого майна.

Після перевірки об’єкта Комісія складає акт обстеження будинку/квартири.

В разі значних пошкоджень органи місцевого самоврядування залучають експертів та складають звіт щодо можливості подальшої експлуатації будівлі.

3.     Заява та висновок комісії по кожному окремому об’єкту будуть вноситись до Реєстру пошкодженого та знищеного майна.

Якщо комісія вже сформувала акт по пошкодженому майну, це ні в якому разі не виключає необхідності подання заяви через Дію або ЦНАП, оскільки саме ця заява буде підставою для компенсації. Натомість, якщо ви вже подали заяву про пошкодження майна в Дії, його не треба дублювати в ЦНАПі або у нотаріуса.

В ОП пояснили, як українцям зареєструвати зруйноване чи пошкоджене житло - зображення

"Звертаю увагу, що подання заяви про злочин до ЄРДР (фіксується поліцією), щодо пошкодження майна – це окрема процедура. Відсутність такої заяви не буде підставою для невиплат. Але громадяни України можуть скористатися своїм правом та звернутися до правоохоронних органів з заявою про злочин у зв'язку з заподіянням шкоди через збройну агресію російської федерації", –

заступник керівника Офісу президента України Кирило Тимошенко

Нагадаємо, до кінця року на Київщині планують побудувати 2,5 тис. одноповерхових будинків. Також в минулому місяці влада пообіцяла, що в Ірпені та Бородянці побудують житлові комплекси по 50 тис м².

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.