Новини
Україна
Київщина

В обіг вийшла банкнота 1000 гривень

25.10.2019 Оксана Кириленко 0

Із 25 жовтня  Національний банк України випустив в обіг банкноту номіналом 1000 гривень. Наразі це найбільший номінал гривні.

Відомо, що першу партію банкнот Нацбанк розішле у банки по регіонах. Розмір цієї партії складе 5 мільйонів штук.

Банкнота блакитного кольору, на лицьовій стороні банкноти буде зображено портрет Володимира Вернадського, а на іншій будівля Національної академії наук України.

За розміром і кольором банкнота номіналом 1000 гривень буде відрізнятися від банкнот інших номіналів, що допоможе українцям легко визначати номінал. Розмір нової банкноти становить 75 на 160 міліметрів. Основний колір — блакитний.

Біографія Володимира Вернадського

Володимир Іванович Вернадський народився 28 лютого 1863 року у Петербурзі. Незважаючи на те, що він виходець із Росії та провів там більшу частину свого життя, вчений заснував та залишив українцям у спадок Українську академію наук та Національну бібліотеку імені В. І. Вернадського. 
Батьки Вернадського були вихідцями з України. Батько Володимира, Іван Вернадський, був вченим-економістом. Саме завдяки йому Володимир Вернадський так добре знав історію України і любив її. Вчений підтримував українізацію, незважаючи на позицію Російської імперії. Він вимагав визнання українців, як окремого народу, розумів значення української мови та культури та допомагав розвитку освіти в Україні. Вернадський неодноразово наголошував на тому, що потрібно ввести українську мову у школах, а також українознавчі предмети та дисципліни у середніх та вищих навчальних закладах. Також він просив припинити утиски української літератури. 
Разом з тим, він не підтримував ідеї відокремлення України від Росії та був проти швидкої українізації. Роздумам про українську національну ідентичність він присвятив багато статей, зокрема "Українське питання і російська громадськість", у якій підтримував український рух, проте в складі Росії.