Новини
Україна
Здоров'я

В наступному році антибіотики в Україні відпускатимуть лише за електронним рецептом (ВІДЕО)

Від паперових рецептів планують повністю відмовитися.

1 квітня 2022 року МОЗ планує запровадити відпуск антибіотиків виключно за електронним рецептом, повністю відмовившись від паперових. Про це в інтерв’ю Укрінформу розповів перший заступник міністра охорони здоров’я Олександр Комаріда.

«З першого квітня наступного року запроваджуємо відпуск антибіотиків виключно за електронним рецептом. І далі до кінця року ми плануємо розширити, щоб усі рецептурні лікарські засоби в Україні відпускалися виключно за електронним рецептом. Ми повністю йдемо від паперових рецептів і переходимо виключно на електронні, які у нас показали себе дуже добре в рамках програми реімбурсації Доступні ліки».

Перший заступник міністра охорони здоров’я Олександр Комаріда

У такий спосіб у МОЗ планують боротися з антибіотикорезистентністю.

Що таке антибіотикорезистентність?

В МОЗ хочуть встановити дієві механізми контролю за відпуском рецептурних лікарських засобів і почати планують з антибіотиків.

Для отримання електронного рецепту хворому необхідно звернутися до свого сімейного лікаря, який випише рецепт в електронній системі охорони здоров’я, натомість пацієнту надходить код, який він має показати в аптеці. В свою чергу фармацевт також у системі охорони здоров’я може пересвідчитися, що саме було призначено лікарем цьому пацієнту.

Нагадаємо, днями стало відомо, що Віктор Ляшко підпише наказ, що дозволить вводити додаткову бустерну дозу вакцини від COVID-19.

об бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Також читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.