Новини
Вишгород
Чорнобиль
Суспільство

В Іванківській ОТГ відновлять харчування для школярів


Народна депутатка Ольга Василевська – Смаглюк дала органам місцевого самоврядування два тижні на виправлення недоліків, і запросила «Погляд» разом з нею проінспектувати організацію шкільного харчування у громадах 96-го округу.

Фото з Фейсбук-сторінки Ольги Василевської–Смаглюк

На що скаржаться батьки

Ольга Василевська–Смаглюк на своїй Фейсбук-сторінці розповіла батькам школярів Іванківської територіальної громади про те, коли поновиться  харчування харчування для дітей постраждалих від Чорнобильської АЕС. Вона звернула увагу на те, що таке харчування вже кілька днів у закладах освіти відсутнє, що обурює людей.

Народна депутатка зазначила, що вона отримує скарги від батьків, насампреред, на те, що дітей годують не свіжою продукцією, меню - не цікаве, не смачне. У багатьох школах взагалі відсутнє харчування, а на одного постачальника - ПП «Школярик» та пов’язаних  з ним ФОПів, нарікають батьки.

Хто виграє тендери

Ольна Василевська-Смаглюк розповіла, що  торік в Іванківській ОТГ основним постачальником кейтерингових послуг для шкіл та харчових продуктів був ПП «Школярик», який виграв тендер на 6,7 млн гривень.

«Вартість одного обіду: 33 грн для молодших класів; 39 грн — для старших. Щодо якості продукції. Цитую одну з мам: «спред замість масла, хоч по накладних — це масло і не дешеве, сосиски й курятина — це взагалі "собачі харчі". Постачальника не змінюють з року в рік, адже це вигідно всім, і тим, хто стоїть вище. Ковбасні вироби з пекучим смаком, від деяких продуктів взагалі дітей обсипає». У 2021 році 90% закупівель виграла ФОП Глущенко Дарія Владиславівна, родичка директора ПП «Школярик» Глущенко Владислава», -

зауважує народна депутатка.

І звертає увагу на те, що днями відбувся аукціон на шкільний кейтеринг вартістю 8,5 млн грн., який також виграв ПП «Школярик».

«У той же час ціни, за якими поставляється продукція, далекі від гуртових. Наприклад, ФОП Глущенко у 2021 році продала Іванківській громаді банани по 40 грн/кг; мандарини по 60 грн/кг; яйця по 4 грн/шт. Напівфабрикати зі свинини – 150 грн/кг, куряча гомілка – 81 грн/кг. Це навіть дорожче, ніж у роздрібних магазинах».

Ольга Василевська-Смаглюк

Що каже закон?

Вона роз’яснила норми законодавства у сфері шкільного харчування.

 «Згідно зі спільним наказом МОЗ України та МОН України від 01.06.2005 №242/329 "Про затвердження Порядку організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах" щоденний контроль за організацією якісного та безпечного харчування покладається на засновників (власників) і керівників навчальних закладів. Згідно зі статтею 56 Закону України «Про освіту» органи державної влади та органи місцевого самоврядування, у підпорядкуванні яких перебувають державні та комунальні заклади освіти, забезпечують безоплатним гарячим харчуванням дітей пільгових категорій», - звернула увагу Ольга Василевська-Смаглюк.

Має бути контроль

Народна депутатка дала два тижні органам місцевої влади та органам місцевого самоврядування  для того, щоб вони запровадили якісний контроль за організацією дитячого харчування у школах, за якістю продукції, виправили недоліки, та забезпечили харчуванням дітей згідно з українським законодавством.

«Задля контролю, через певний час здійсню рейд по освітнім закладам 96-го округу. Запрошую з собою «Погляд Київщина - інформаційна агенція»,  -

зазначила народна депутатка.

Не тількии проблеми з шкільним харчуванням потребують посиленої уваги. Ми розповідали, що у Міністерстві освіти зазначають, що 65% учнів мають недостатній рівень фізичної підготовленості, і пропонують заохотити школярів до занять спортом.

Також «Погляд» повідомляв, що уряд визначив заходи з науково-дослідницької діяльності учнів.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.