Новини
Васильків

Унікальні барельєфні картини із сірників можна побачити у Василькові


До кінця лютого 2019 року у Васильківському краєзнавчому музеї працюватиме виставка унікальних барельєфних картин, виконаних із сірників. Автор цих незвичайних творінь – Йосип Осташинський – єдиний у світі майстер у жанрі «архітектура в мініатюрі», майстер традиційного народного мистецтва, член Національної спілки художників України, заслужений художник України.

Своєю «сірниковою» справою він займається понад 35 років, створив понад сотню картин. У Василькові це вже 112-та його виставка робіт.

Узагалі, за словами самого Йосипа Оташинського, на створення кожної з таких робіт потрібно кілька тисяч «цеглинок». Саме так автор називає сірники та інші матеріали, які слугують йому для оздоблення його робіт.
Варто зазначити, що на кожну зі своїх картин Йосип Борисович має авторське право.

Його барельєфні картини, на думку усіх, хто їх бачив на власні очі, – це щось неймовірне. Яких тільки архітектурних міні шедеврів немає в його доробку: це і знаменитий Софійський собор, на створення якого знадобилося більше 4 з половиною тисяч сірників; це і Київська міська дума, яка у ХІХ ст. розміщувалась на Подолі; це і Храм Гробу Господнього, що в Єрусалимі; це і Центральна синагога кінця ХІХ ст. у Нью-Йорку та багато інших неповторних робіт, красу яких не передати словами.

На таке потрібно дивитися і милуватися. І у васильківчан є така можливість щодня з 9.00 до 17.00, коли працює міський краєзнавчий музей за адресою: вул. Володимирська, 2 (ліворуч від центрального входу в будинок культури). Телефон для довідок: 0984190697.