Новини
Україна
Здоров'я

Уляна Супрун розповіла, у кого може виникнути інсульт


За даними останніх досліджень, ймовірність, що інсульт станеться протягом життя, виникає у кожного третього з нас.

Про це очільниця Міністерства охорони здоров'я розповіла на своїй сторінці у Facebook.

У світі щохвилини інсульт стається у 32 людей, 11 людей помирає від інсульту. Зараз на нашій планеті живуть 80 мільйонів людей, які пережили інсульт, 50 мільйонів з яких мають стійкі неврологічні порушення, такі як слабкість руки чи ноги, розлади мови, зору чи рівноваги.

Інсульт залишається однією з провідних причин смерті та функціональної неспроможності і в Європі. Експерти наголошують: якщо не відбуватиметься глобальних змін в профілактиці та лікуванні інсульту, його тягар не зменшиться. Проблему посилює також факт, що за прогнозами, кількість людей літнього віку до 2050 року збільшиться на 35%.

За словами Уляни Супрун, МОЗ України розпочало підготовку плану дій щодо інсульту в Україні. Найближчим часом розпочнеться активна робота над розробкою та втіленням необхідних кроків.

Близько 90% випадків всіх інсультів зумовлені факторами ризику, на які ми можемо ефективно впливати. Ці чинники не можна ігнорувати — що довше нічого не робити для профілактики, то важчими будуть наслідки.
У світі майже половина всіх інсультів пов'язана з артеріальною гіпертензією, близько 1/3 — з недостатньою фізичною активністю, приблизно 1/4 — з поганим харчуванням, понад 1/4 — з надмірним рівнем холестерину, до 1/5 — з ожирінням, до 1/10 — з курінням та до 1/10 — з миготливою аритмією.

Здоровий спосіб життя, контроль рівня холестерину, постійний прийом ліків в разі артеріальної гіпертензії та регулярні візити до вашого лікаря — допоможуть зменшити ризики.

"Важливо бути свідомим, що інсульту можна запобігти! Водночас знати перші ознаки інсульту, за яких треба негайно викликати екстрену медичну допомогу. Від того, як швидко та якісно буде надане лікування у перші години інсульту, залежить одужання і якість життя пацієнта.", - заявила очільниця міністерства.