Новини
Новини Київської області
Суспільство
Позитивні історії

«Укрпошта» випустила марку, присвячену Київському метрополітену


Мозаїка однієї з найкращих станцій метро у світі знайшла відображення в поштовому знаку

6 листопада 1960 р. було відкрито першу чергу Київського метро. «Укрпошта» привідтала столичний метрополітен випуском поштової марки, на якій зображена мозаїка, що прикрашає  станцію метро, яка вважається однією з найкращих у світі.

Опублікувавши зображення марки на сторінці у Фейсбуку, «Укрпошта» запропонувала всім відгадати назву станції. Втіми, інтрига тривала недовго: користувачі відразу зауважили, що це «Золоті ворота».

Щоправда, у відкритій 6 листопада 1960 р. гілці метро цієї станції ще не було. Як повідомляв «Погляд», тоді було запущено лише 5 станцій нинішньої «червоної» гілки – “Вокзальна”, “Університет”, “Хрещатик”, “Арсенальна”, “Дніпро”.

Станція «Золоті ворота» була побудована у 80-х роках на «зеленій» гілці метро, і відразу полюбилась киянам і гостям міста своєю чудовою мозаїкою, стилізованою під давньоруські фрески.

«Укрпошта», вітаючи Київський метрополітен, висловила свої побажання – «Рости великий – від Виноградаря до Троєщини, і ще далі». До цього побажання, вочевидь, приєднуються всі кияни, адже всі очікують «розростання» метро.