Новини
Україна
Здоров'я
Україна-суспільство

Українці зможуть записуватись на вакцинацію від COVID-19 онлайн


У чергу на щеплення від коронавірусу можна буде записатися через майбутню онлайн-платформу, яку Кабмін представить вже в цьому місяці.

фото - freepik.com

На традиційній селекторній нараді президент України Володимир Зеленський підняв питання про масову вакцинацію проти коронавірусу, повідомляє Офіс президента.

«Уряд повинен чітко пояснити людям, як записуватися на вакцинацію від COVID-19 і як буде проходити цей процес. Онлайн-платформа повинна бути чіткою і зручною», – зазначив президент України.

Детальніше про майбутній сайт для запису в чергу на вакцинацію від коронавірусу розповів заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко в інтерв’ю ТСН.

Так, МОЗ запустить сайт, на якому буде відкрита можливість запису на вакцинацію від COVID-19 для груп ризику відповідно до етапів вакцинальної кампанії.

«10.02 у нас уже буде повністю відтестовано у медичних інформаційних системах, які сьогодні стоять в лікарів, модуль імунопрофілактика. І паралельно з цим буде запущено сайт, назва там як COVID-19, який буде розповідати все про імунопрофілактику і дасть можливість записуватися на імунопрофілактику. Паралельно розробляється така ж комунікаційна кампанія, запуститься, і будемо говорити, що сьогодні вакцинується і записуються такі то групи ризику, де будуть чітко показувати, де, в якому місці, можна зробити щеплення, хто буде проводити», – пояснив Ляшко.

фото - freepik.com

За його словами, буде запропоновано три механізми, як зробити щеплення: записатися через сайт, записатися до сімейного лікаря або отримати запрошення в телефонному режимі від Центру первинної медико-санітарної допомоги.

Навіть якщо людина не уклала декларацію із сімейним лікарем, проблем не буде. «Записуйтеся. Ми вас скоординуємо за місцем проживання до визначеного пункту щеплення», – зауважив Віктор Ляшко.

Нагадаємо, «дорожня карта» з імунопрофілактики передбачає п'ять етапів, в кожному з яких визначено групи ризику, які будуть охоплені щепленням.

«Саме за таким етапом і будуть розпочинатися щеплення. Наприклад, приїхала перша вакцина, вона використовується для медичних працівників. Потім соціальні установи: як працівники, так і люди, які перебувають у цих соціальних установах. Соціальні установи закритого типу, це будинки для літніх тощо. І, передусім, військовослужбовці, які захищають і боронять кордони нашої країни. Ми їх також захищаємо, оскільки це елемент національної безпеки. Після цього переходимо до другого етапу. Розглядається можливість одночасного початку саме двох етапів – і першого, і другого», – наголосив головний санітарний лікар України.

Як повідомляв «Погляд» раніше, у рамках механізму COVAX Україна отримає перші 117 тис. доз вакцин від Pfizer/BioNTech.

Перша партія вакцин надійде в лютому, тобто через два тижні Україна отримає вакцину від COVID-19. Крім того, COVAX підтвердив Міністерству охорони здоров’я постачання вакцини виробництва компанії AstraZeneca у кількості від 2,1 млн до 3,7 млн доз. Постачання даної вакцини буде здійснюватися протягом першого-другого кварталів 2021 року.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу - переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина - Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.