#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Україна
Анонси
Культура

Український сувенір: оголошено конкурс дизайн-концептів

09.07.2020 0 Надiя Проценко 0

В Україні буде створено каталог із кращими виробами та предметами, які представляють культуру, ідентичність і традиції нашої країни. Допомогти у цьому може кожен, взявши участь у конкурсі «Український сувенір», оголошеному Українським інститутом. Це конкурс дизайн-концептів промоційних та іміджевих матеріалів для представлення України за кордоном.

Майбутній каталог використовуватиметься Українським інститутом, МЗС України, українськими дипломатичними установами та представництвами за кордоном з метою некомерційного використання, йдеться у дописі на сайті Українського інституту. Зокрема, зазначається, що мета конкурсу – знайти дизайн-концепти, які представлять не тільки привабливі та якісні об'єкти, а в першу чергу – захопливі та глибокі історії про Україну та людей, які тут живуть.

Щоб узяти участь у конкурсі, потрібно обрати одну (або кілька) з запропонованих тем:

?Традиційна культура України
Використання мотивів, традиційних технік та технологій виготовлення, матеріалів народного або наївного мистецтва української культури або культур інших народів, етносів та груп, що проживали чи проживають на території України.
?Український авангард
Використання мотивів, тем, художніх концепцій, ідей мистецьких течій та напрямів першої третини ХХ ст., що об'єднані назвою «авангард», зокрема, футуризму, супрематизму, кубізму та інших; апеляція до творчості митців авангарду, що мають зв'язок з Україною та українською культурою, наприклад, Олександр Богомазов, Олександр Архипенко, Василь Єрмилов, Анатоль Петрицький, Казимир Малевич, Олександра Екстер, Соня Делоне, Давид Бурлюк, Вадим Меллер та інші.
?Сучасний український дизайн
Створення нового авторського дизайну, що є інноваційним, актуальним, спирається на міжнародні тренди і водночас відображає актуальні практики українських креативних індустрій; може використовувати мотиви чи візуальну мову сучасного українського мистецтва та/або передбачати співпрацю з сучасними українськими митцями.

Потім слід підготувати в межах однієї теми дизайни п’яти категорій виробів:

▪️Текстиль
▪️Кераміка
▪️Візуальний образ (айдентика)
▪️Авторський виріб
▪️Інше (формат самостійно обирає заявник)

Наголошується, що один заявник має подати всі п'ять категорій виробів в рамках однієї теми. При цьому один заявник може вибрати одну або кілька тем.

Після цього потрібно заповнити заявку українською та англійською мовами і надіслати її до 6 серпня на електронну пошту: [email protected]

Детальніше про конкурс розкажуть креативна директорка Українського інституту Тетяна Філевська, керівниця програмного відділу Ірина Прокоф’єва та керівниця комунікаційного відділу Тетяна Олійник 10 липня о 15:00.

Раніше "Погляд" писав про“Велике будівництво”, яке охопить відновлення 100 культурних об’єктів наступного року.

Читайте також, як короткометражний мультфільм українки опинився серед 17 фільмів із 1952, які відібрала комісія. Тож тепер мультфільм українки побачать на Каннському кінофестивалі.