Новини
Україна
Суспільство
Україна-суспільство

Українських дільничних замінять офіцери громад


В Україні стартує проект “Поліцейський офіцер громади” для роботи в об’єднаних територіальних громадах. Про це 28 травня повідомляє прес-служба МВС.

Хто такий поліцейський офіцер громади?

Поліцейський офіцер громади – це офіцер поліції, який орієнтований на вирішення безпекових проблем саме своєї територіальної громади. Він доступний для населення, тому що постійно знаходиться поруч з людьми.

Проект має охопити понад 29 тисяч населених пунктів і вже до кінця 2020 року запрацює по всій територій України.

Його планують реалізувати у два етапи: перший (2019 рік) – налагодять роботу у 802 об’єднаних громадах, другий (2020 рік) – на території всієї держави.

Станом на 28 травня перші 34 офіцери закінчили курс спеціальної підготовки та готові заступати на службу.

“Вже завтра перші 34 поліцейські офіцери громад, які пройшли навчання і зараз стоять перед вами, розпочнуть службу в 22 територіальних громадах Дніпропетровщини”, – заявили у Нацполіції.

Які переваги проекту?

У відомстві стверджують, що за новим проектом офіцер поліції буде тісно взаємодіяти з жителями своєї громади та орієнтуватися на їхні потреби.

“80-90% робочого часу поліцейський знаходитиметься в громаді. Він буде доступний для населення, знатиме мешканців території, яку обслуговує, їхні проблеми та надаватиме якісні поліцейські послуги”, – йдеться в повідомленні.

Відзначається, що громада візьме на себе частину фінансової підтримки його роботи.

Як стати офіцером громади?

Щоб стати офіцером громади, необхідно пройти спеціальне навчання та отримати відповідні навички, зокрема: у розслідуванні кримінальних проступків, вирішенні питань безпеки дорожнього руху, превентивна робота як з дорослими, так і дітьми, контролі за обігом зброї.

Крім того, у Нацполіції додали, що кандидатам в офіцери громад потрібно подати анкету, пройти тестування, поліграф і співбесіду із залученням представників громади.

У міністерстві Українській правді уточнили, що поліцейські офіцери громад стануть покращеною трансформованою версією дільничних офіцерів з урахуванням специфіки ОТГ.

У прес-службі Нацполіції УП відзначили, що дільничні також можуть податися на новостворену посаду, однак по завершенню впровадження проекту посаду дільничного витіснять офіцери громад.