Головні новини
Суспільство

Українські військові уразили російський корабль у Севастополі (ВІДЕО)

Виконувати завдання корабель тепер не здатен.

Українські військові уразили російський корабль у Севастополі (ВІДЕО) - зображення
Фото: росЗМІ

Військово-Морські Сили ЗС України у неділю пошкодили черговий корабель зі складу чорноморського флоту рф — "Коммуна".

Про це повідомив речник ВМС ЗСУ капітан 3 рангу Дмитро Плетенчук.

Речник зазначив, що характер пошкоджень верифікується, але однозначно корабель виконувати завдання тепер не здатен.

"Це буде повторюватися, поки у росіян не скінчаться кораблі, або вони не заберуться з Криму", —

підкреслив Дмитро Плетенчук.

"Коммуна" (першою назвою був "Волхов") — справжній раритет серед військових кораблів. Це не тільки найстаріше судно російського флоту, а й найстаріше у світі з тих, що досі перебувають на озброєнні та виконують бойові завдання. Борт спустили на воду 111 років тому — 1913 року, а прийняли на озброєння 1915-го.

У 2016 році корабель пройшов модернізацію, його обладнали підводним роботом АС-28 (проєкту 1855 "приз").

Попри свій вік, це єдине рятувальне судно такого класу на Чорному морі. Його призначення — глибоководні роботи, підйом підводних човнів та затонулих вантажів.

"Коммуна" виконувала роботи у районі знищеного ракетного крейсера "Москва". Також це судно виконувало роботи над місцем знищення ВДК "Цезарь куніков". І без неї подібні операції стануть для РФ неможливими.

Раніше, OSINT-аналітики показали супутникові знімки, на яких, ймовірно, пошкоджений після сьогоднішніх ударів російський корабель "Комунна" в Севастополі. Рятувальний корабель чф рф "Комунна" є унікальним.

Нещодавно, Збройні Сили України спільно з Головним управлінням розвідки знищили російського ВДК "Цезар Куніков". Корабель отримав критичні пробоїни по лівому борту і почав тонути.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.