Новини
Україна
Економіка

Україна засіяла озимими 94% площ від прогнозу

Попри все в Україні завершується сівба озимих культур.

Україна засіяла озимими 94% площ від прогнозу - зображення

Сівба цієї осені озимих культур під урожай 2023 року стала найтяжчою та найнебезпечнішою за всі роки існування незалежності України. Про це повідомили в Telegram-каналі Верховної ради України.

Зазначається, що Україна засіяла озимими 94% площ від прогнозу.

"Аграрії всіх областей України завершують сівбу озимих зернових культур, яких посіяно 4,5 млн га, або 94% до прогнозу, зокрема: пшениці посіяно 3,8 млн га (або 94%), ячменю – 613 тис. га (або 91%), жита – 79,2 тис. га (або 93%). Також, за попередній тиждень посіяно 4,6 тис. га озимих на зерно", –

Верховна Рада України

Повідомляється, що вторгнення рф призвело до збоїв у постачанні та подорожчання насіннєвого матеріалу, добрив, палива, через що суттєво погіршилося фінансове становище сільгоспвиробників. Урім того багато хто з них або лишився врожаю внаслідок обстрілів агропідприємств і підпалів полів, або не зміг повністю реалізувати продукцію через блокаду морських портів України та обмежену пропускну здатність альтернативних шляхів експорту.

Та попри все в Україні завершується сівба озимих культур.

Нагадаємо, в листопаді стало відомо, що зернову угоду продовжено ще на 120 днів.

Як повідомляв "Погляд", 1 серпня в рамках реалізації домовленостей з Одеського порту відправилося перше судно – RAZONI під прапором Сьєрра-Леоне. Судно перевозить 26 тис. тонн української кукурудзи в ліванський порт Триполі. Згодом в мінагрополітики роз'яснили, як надалі експортуватиметься українське зерно. Зокрема, рух вантажних кораблів має бути тільки в світлу пору доби, а для безпеки їх має супроводжувати протимінний плавальний засіб. При цьому обмежень за кількістю суден, які можуть курсувати, немає.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.