Новини
Україна
Головні новини
Україна-суспільство

Учасникам пробного ЗНО повернуть кошти

16.06.2020 Косянчук Інна 0

Міністерство фінансів розробило механізм повернення грошей, сплачених за пробне тестування, яке перевели в онлайн

Stressed out woman engineer

Кабінет міністрів скасував проведення в Україні пробного ЗНО у пунктах його проведення, яке планувалося на 15 і 17 червня. «Погляд», інформував, що абітурієнтам запропонували пройти пробне ЗНО онлайн.

Як відомо, пробне  ЗНО в Україні необов’язкове і його результати не враховувалися при вступі до вищих навчальних закладів. Як повідомляв «Погляд»,  це платна послуга, яка мала на меті дати можливість краще підготуватися до основної сесії ЗНО. За участь у пробному тестуванні кожному учаснику потрібно було сплатити за кожен навчальний предмет в середньому 145 гривень.

«Урядовий портал» повідомив, що нині Міністерство фінансів розробило механізм повернення коштів за пробне ЗНО, що не відбулось у пунктах тестування у звʼязку з карантином. За дорученням президента України Володимира Зеленського міністерство створило максимально спрощений механізм повернення грошей. Щоб їх отримати, випускник чи його батьки мають звернутись до регіонального відділення УЦОЯО із заявою, вказавши реквізити рахунку, на який мають бути повернуті кошти.
«Незважаючи на те, що 85% цих коштів було спрямовано на друк зошитів для тестування, Уряд прийняв рішення повернути гроші учасникам пробного тестування в повному обсязі. Так, близько 52 млн гривень будуть найближчим часом перераховані на рахунки регіональних центрів оцінювання якості освіти Українського центру оцінювання якості освіти України», йдеться у повідомленні. Також зазначається, що зазначений механізм має бути схвалений на засіданні Уряду найближчої середи і після завершення усіх процедур, передбачених бюджетним законодавством, кошти одразу надійдуть на рахунки розпорядників.

Як учора повідомляв «Погляд», МОН виступило з офіційною позицією щодо неможливості скасування ЗНО-2020.

Фото з відкритих інтернет-ресурсів