Новини
Новини Київської області
Акції
Вишгород
Екологія
Всесвіт

У Вишгороді відбулась перша на Київщині акція «Здай лампу!»


Люди відгукнулись на ініціативу утилізації відпрацьованого небезпечного для довкілля непотребу

Учора, 14 вересня, у Вишгороді на площі Шевченка з’явився намет, до якого люди почали нести сміття, яке вимагало спеціальної утилізації: відпрацьовані батарейки, акумулятори,  ртутні та LED лампи. Навіть дрібну техніку. Багато вишгородців уже знають, що таке у смітник викидати не можна, адже такий непотріб є неймовірно шкідливим для довкілля. Немало зусиль для роз’яснювальної роботи щодо цього доклала громадська організація ЧИСТО.Вишгород. І коли Вишгородська міська рада спільно з ГО ЧИСТО.Вишгород та ТОВ Екологічні Інвестиції оголосили акцію «Здай лампу!» («Погляд» також її анонсував), городяни активно відгукнулися.

 «Це результат синергії бізнесу, влади і громадськості. Зреагувавши на численні звернення громадян, ГО ЧИСТО.Вишгород протягом кількох місяців працювала над вирішенням проблеми поводження з небезпечними відходами у Вишгороді. Результатом нашої роботи став захід «Здай лампу». Ми з партнерами вражені залученістю жителів міста. Родинами з усіх усюд люди зносили сьогодні свої лампи, термометри та інші відходи, які потребують спеціальної утилізації», зауважує ГО ЧИСТО.Вишгород, і обіцяє наступного тижня опублікувати звіт про кількість зібраних відходів.

Втім, дехто з вишгородців, які приносили небезпечний непотріб самі звітували у соцмережах про те, що вони долучились до акції, тим самим заохочуючи й сусідів відповідально ставитися до утилізації такого сміття.

«Сусіди, сьогодні моє велике серце дуже вами пишалося. Ви врятували мільйон їжачків від небезпечних відходів. Ви- круті!», поділилася емоціями лідер ГО ЧИСТО.Вишгород Валерія Гончаренко.

Також вишгородські ентузіасти-екологи, наголосивщи, що викидати такі відходи у сірий контейнер заборонено, закликає всіх не викидати, а накопичувати вдома відходи, які потребують спеціальної утилізації, й пообіцяли провести чергову таку акцію навесні.  

Фото ГО ЧИСТО.Вишгород