Новини
Новини Київської області
Вишгород
Надзвичайні новини

У Вишгороді на Набережній підлітки заблокували автівку


В Інтернеті вибухнула дискусія про те, як мають вести себе дорослі й діти у подібних ситуаціях

Про цю ситуацію в міліцейських повідомленнях не пишуть. Та й ніби не сталося нічого. Ніхто не постраждав. У Вишгороді на Набережній вчора увечері підлітки перекрили рух автомобілю Renault. Щось їм не сподобалось – чи то те, що водій робив зауваження дітям, чи то вони запідозрили кермувальника в тому, що він був п’яний, але вони заблокували автівку і викликали поліцію. Відео цього інциденту, опубліковане у Фейсбук-групі «Вишгород Вышгород Vyshgorod Uptown Вишгородський район Київщина» викликало досить бурхливу реакцію спільноти. Так само, як і розміщене на Фейсбук-сторінці «Київ оперативний».

Йдеться про причини й наслідки того, що сталося. Про те, хто винен і що робити. Про те, чи це справді вияв громадської свідомості чи хуліганські витівки дітлашні. З відео не зовсім зрозуміло, хто винен у тій ситуації.

Думки очевидці події в коментарях розділилися. Одні кажуть,  що саме водій спровокував ситуацію, чи то зробив зауваження, чи то відібрав самокат в одного з підлітків. Інші – що діти вели себе неадеакватно і агресивно зреагували. Ще хтось пише, що водій взагалі не п’є вже 10 років…

«А тепер відео передати в поліцію для притягнення неповнолітніх до відповідальності за порушення ПДР та блокування руху», повідомляє один з дописувачів. «Припустимо, водій реально був би п'яний і ці діти так само блокували б йому дорогу. Штраф плюс позбавлення водійського посвідчення - так собі перспектива для будь-якого водія, а для нетверезого тим більше, а тому він з легкістю міг би натиснути на газ. Просто уявіть собі наслідки. Звичайно, громадський активізм - добре, але все має бути у межах розумного, а не тоді, коли дорослі просто стоять і дивляться зі сторони» – ще одна думка.

Вочевидь, ця ситуація вимагає реагування в тому сенсі, що питання поведінки і підлітків і дорослих у таких ситуаціях мало б бути чітко визначене, щоб кожна із сторін знала й права свої, і обов’язки. Ось і привід для роздумів і поліції під час планування превентивних заходів, і педагогам з батьками, і громадськості.

До речі, свого часу в’їзд автомобілям на Набережну був заблокований шлагбаумом. Пускали тільки прогулянкові електрокари і ті автівки, яким справді було необхідно туди проїхати – поліція, «швидкі», машини, що доставляли продукти для точок громадського харчування… Люди були задоволені пішохідною зоною, де можна було безпечно гуляти, не оглядаючись на транспорт. То ж багато хто просить повернути шлагбаум.

Фото – скріншоти з відео Фейсбук-сторінки Вишгород Вышгород Vyshgorod Uptown Вишгородський район Київщина