Новини
Новини Київської області
Вишгород

У Вишгороді ходять по-скандинавськи


Група оздоровчої ходьби "Здорове довголіття" займається під керівництвом лікаря-реабілітолога

Скандинавська ходьба, її ще називають північною або нордичною, набуває все більшої популярності у світі  ще з 90-х років минулого століття. Ця своєрідна корисна «мода» тепер практикується і у Вишгороді. Люди поважного віку – підопічні Вишгородської районної організації товариства Червоного хреста щосереди збираються на заняття у групі скандинавської ходьби "Здорове довголіття". У програмі заняття, крім власне ходьби – обов’язкова розминка,  звукова, дихальна гімнастика під керівництвом досвідченого лікаря-реабілітолога Світлани Данилюк. Скандинавська ходьба, окрім загального оздоровчого ефекту, ще й допомагає схуднути! Світлана Данилюк звертає увагу також на те, що ця ходьба, під час якої задіяні 90% м’язів, корисна для тренування серця, хребта, а ще дуже помічна для тих, хто хворіє на цукровий діабет.  

Поки що заняття, з фінансуванням яких допомогла Вишгородська районна рада, проводяться раз на тиждень, по середах. Але з часом планують збиратися по кілька разі на тиждень.

«Ці заняття ініцювала керівник Вишгородської районної організації товариства Червоного хреста Ірина Правдива. Справа в тому, що люди поважного віку можуть допомагати собі самі, треба їм тільки підказати, як саме. І це якраз той випадок, – розповіла журналісту «Погляду» співробітник Вишгородської районної організації товариства Червоного хреста Світлана Рулевська. – Ми даємо учасникам групи інвентар, пропонуємо працювати з професійним тренером, а вони самі вирішують, чи потрібно їм трудитись над поліпшенням свого здоров’я. Втім, усе спрямоване на те, щоб проводити час з користю і задоволенням: спілкуватися, тренуватися, отримувати насолоду від мальовничого маршруту.  А маршрутів Світлана Іванівна продумала кілька: лісовий, міський, набережна… Коли вийшли вперше, люди реагували по-різному. Молодь кричала "Молодці", старші питали «Навіщо?», чоловіки по-доброму жартували. Загалом це був фурор на міському  маршруті. Тому на друге заняття вийшли зранку раненько на набережну.

У групі "Здорове довголіття" може бути до 20 учасників. Місця ще є. І Вишгородська районна організація товариства Червоного хреста запрошує бажаючих.