Новини
Новини Київської області
Вишгород
Суспільство

У Вишгороді чекають громадських проектів


На реалізацію кращих ініціатив у межах бюджету участі виділено мільйон гривень. Прийом заявок триває до першого серпня

У Вишгороді триває прийом конкурсних заявок у межах Громадського бюджету. Ця ініціатива, розпочата позаторік, у місті стала традиційною. За перші кілька днів після оголошення старту заявок до міської ради було подано три проекти. Для порівняння – торік на конкурс надійшло до десятка заявок. За словами секретаря міської ради Тетяни Бражникової, запропоновані проекти  мають бути спрямовані на покращення життя міста, його комфортності й естетичності, і повинні реалізовуватись в межах міста та на комунальній землі або на території комунальних закладів за погодженням з керівниками цих закладів. Результат проекту повинен бути загальнодоступним. Загальний розмір Громадського бюджету у Вишгороді  становить 1 000 000 гривень. Вартість проектів обмежена для поточних витрат сумою у 150 000 гривень, а для капітальних – 300 000 гривень.

«Цього року я дуже радію тому що буквально в перші дні після початку прийому пропозицій було подано три проекти, – поділилась Тетяна Бражникова своїми емоціями з журналістом «Погляду». –Майже щодня приходять люди на консультацію – чи подавати проект в межах Громадського бюджету, чи в межах інших ініціатив. Іноді приходять з пропозицією реалізувати проект у районі, але ми формуємо заявки саме по Вишгороду. Далі плануємо ініціювати питання щодо поширення цієї ініціативи і в інших радах, у районі.

Торік і позаторік ми також ініціювали проекти в межах громадського бюджету. Торік було реалізовано за результатами голосування два проекти – це інклюзивний майданчик біля дитсадка «Золотий ключик», також переможцем став проект спорудження майданчика біля житлового комплексу «Ольжин град», До речі, мешканці цього будинку виявили високу активність, вони об’єднались навколо цієї ідеї, голосували цілими сім’ями, то ж проект набрав необхідну кількість голосів і був реалізований.

Чи означає це, що якщо проект набирає необхідну кількість голосів, то міський бюджет повністю оплачує його реалізацію? Чи ініціатори також мають зібрати якусь суму? На це запитання секретар міської ради відповіла: «Міська рада реалізує проект за кошти бюджету. Цього року бюджет був збільшений до мільйона гривень. Але проекти на поточні витрати обмежені вартістю 150 тисяч гривень, а на капітальні видатки передбачено 300 тисяч. Якщо ж автор подає проект, наприклад, вартістю  400 тисяч, то йому пропонують на етапі подання відкоригувати заявку до суми, яку може надати бюджет міста – 300 тисяч, або ж знайти меценатів чи спонсорів на решту суми. Саме таким чином торік був побудований інклюзивний майданчик. Проект переміг, але під час реалізації автори захотіли доповнити його деякими елементами і знайшли благодійників, які допомогли коштами. То ж люди, які хочуть підтримати проект фінансово, можуть підключитись до доброї справи.

ДОВІДКА. Подати пропозиції можна до 1 серпня. У паперовому вигляді їх чекають за адресою: м. Вишгород, пл. Шевченка, 1, поверх 1 (канцелярія міської ради). В електронному вигляді можна розмістити на інтернет сторінці https://rozumnemisto.org платформи «Розумне місто - Вишгород», розділ «Громадський бюджет». Проконсультуватися щодо подання пропозицій, оформлення проектів, отримати  зразки документів можна за адресою: м. Вишгород, площа Шевченка, 1, у кабінеті 25, тел: (04596) 26-263), у кабінеті 92, (тел: (04596) 22-037) та в кабінеті 66, тел. (04596) 26-566