Новини
Україна

У Верховній Раді з'явилось об'єднання, що виступає за покращення становища жінок


Фото: ulead.org.ua

Міжфракційне депутатське об'єднання "Рівні можливості" боротиметься за рівність обох статей у різних сферах життя та впровадження покарання за сексизм.

Про це стало відомо з допису на сторінці ініціативи МФО у Facebook.

Співголовами об'єднання стали п'ятеро депутатів: Марина Бардіна, Олексій Жмеренецький від "Слуги народу", Марія Іонова від "Європейської солідарності", Олена Кондратюк від "Батьківщини та Інна Совсун від "Голосу".

Інна Совсун після призначення її співголовою розповіла, що серед пріоритетів її роботи в об'єднання - створення Стратегії гендерної рівності в освіті. "Нарешті прийняти Стратегію гендерної рівності в освіті, розробку якої я ініціювала ще працюючи в Міносвіти; фактично готовий документ я передала наступному керівництву Міносвіти, проте – на жаль – документ так і не було прийнято до сьогодні. Попри деякі зрушення у цій сфері – роботи багато, щоб у нас школа перестала нав’язувати гендерні стереотипи та забезпечувала рівне ставлення до хлопчиків і дівчаток", - заявила політикиня.

Крім того, голова МФО планує попрацювати над визначенням покарання за сексистські висловлювання в сторону жінок та створення зручних умов для поєднання роботи і догляду за сім'єю.

Совсун нагадала, що сьогодні в Україні жінки мають на 30% нижчу зарплату, ніж у чоловіків. Нерівність у професіях дуже видно на прикладі нового парламенту, де всього 18% жінок, хоч серед виборців жінок більше половини.