Новини
Культура
Київщина-суспільство
Київ

У столичному музеї діє ескпозиція відомої картини про Голодомор


У  Національному музеї Голодомору-геноциду, що по вулиці Лаврській, 3, триває виставка «Рік 1933. Шлях додому». Це історія про творця Віктора Цимбала, мистецтво, Голодомор та «Рік 1933» — першу картину про геноцид українців, яку нещодавно привезли з США. Виставка триватиме до 18 вересня.

Як повідомляє events, це перше експонування картини «Рік 1933» в Україні і масштабна розповідь про шлях митця. Крім того, на виставці будуть представлені й інші твори найкращого графіка Південної Америки, ілюстратора «General Motors», «Ford», «Shell», «Kodak», «Martini», National City Bank of New York, «Nestle» та дописувача у 200 часописах Віктора Цимбала.

Про картину:

Розпочата 1933 року і вперше представлена в 1936 році, картина Віктора Цимбала «Рік 1933» є, імовірно, першою картиною на тему Голодомору.

фото з відкритих джерел

Під час її першого експонування в 1936 році в Буенос-Айресі вона викликала резонанс — прихильники комунізму протестували під дверима галереї. Картина вважається вершиною досягнень митця в поєднанні глибокого історіософського змісту зі зрілою мистецькою формою.

Раніше «Погляд» повідомляв, що у столиці відкриється виставка, присвячена пляжному відпочинку.