Новини
Здоров'я
За кордоном

У США підтвердили четвертий випадок повного одужання від ВІЛ

Лікарі сподіваються, що згодом хвороба не проявиться.

У США підтвердили четвертий випадок повного одужання від ВІЛ - зображення

Лікарям з Нью-Йорка вдалося вилікувати ВІЛ-інфіковану пацієнтку за допомогою пересадки стовбурових клітин та переливання пуповинної крові. Це четвертий у світі зафіксований випадок одужання від тотального імунодефіциту, пише The Wall Street Journal.

Пацієнтка – жінка середнього віку – через чотири роки після виявлення у неї ВІЛ-інфекції, мала діагноз лейкемія. Хворій пересадили стовбурові клітини її родича з рідкісною генетичною мутацією, що перешкоджає розмноженню вірусу. Крім того, було проведено переливання пуповинної крові від немовляти.

Як зазначає лікар Маршал Глесбі, зараз його пацієнтка почувається нормально, в її організмі не виявлено жодних ознак інфекції, хоча вона не проходить антиретровірусну терапію з жовтня 2020 року. І хоча науці відомі випадки, коли ВІЛ-інфекція виявлялася в організмі пацієнтів через значний період, лікарі сподіваються на оптимістичний розвиток подій.

Наразі в світі було зафіксовано три випадки одужання ВІЛ- інфікованих пацієнтів. У 2007 році це сталося з американцем Тімоті Рей Брауном (помер у 2020 році). Вдалося вилікуватися також пацієнтам із Лондона та Дюссельдорфа.

Нагадаємо, британські медики назвали чотири "приховані" симптоми штаму "Омікрон".

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.