Бориспіль
Економіка

У Переяславі на 30% виростуть тарифи на воду

Ріст тарифів на водопостачання та водовідведення підвищують у зв’язку зі зростанням вартості електроенергії та підвищенням мінімальної зарплатні.

У Переяславі на 30% виростуть тарифи на воду - зображення
Фото: pixabay

Пресслужба Переяславської міської ради попередила місцевих мешканців про те, що  КП "Переяславське ВУКГ" змінює тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення. Подорожчання в середньому складе близько 30%.

Так, планова  вартість послуг з урахуванням коригування становитиме:

  • водопостачання для всіх груп споживачів 18,56 грн з ПДВ за 1 м3 (зростання на 29,4 %, що становить 4,22 грн);

  • водовідведення для всіх груп споживачів 43,00 грн з ПДВ за 1 м3 (зростання на 31,6 %, що становить 10,32 грн).

Зазначається, що у коригування планового тарифу закладена фактична вартість активної електроенергії, тож, здорожчання електрики напряму впливає на вартість тарифів на воду для населення.

Окрім цього, на ріст тарифів впливає зростання заробітної плати для працівників цехів шляхом підвищення прожиткового мінімуму протягом 2022 року.

Раніше жителів Переяславської громади попередили про підвищення тарифів на вивезення сміття. Підвищення відбулося з 1 січня 2022 року і склало 10 гривень.

Між тим, президент Володимир Зеленський доручив провести повний аудит тарифів. Глава держави пояснив рішення про аудит появою спекулятивних заяв щодо формування тарифів та спроби окремих політиків обґрунтувати перед суспільством зростання тарифів.

Також відомо, що згідно з прогнозом Міненерго, на початку 2022 року в Україні варто очікувати подорожчання вартості комунальних послуг, зокрема опалення.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.