Новини
Україна
Здоров'я

У МОЗ розробили стандарт реабілітації пацієнтів, що одужали від ковіду


Україна орієнтується на світовий досвід, а також рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я в цій сфері.

Фото: Victoria Jones / РА / TASS

Про це заступниця міністра охорони здоров'я Ірина Микичак повідомила під час брифінгу.

МОЗ разом з українськими вченими, медиками та Державним експертним центром розробило стандарт медичної допомоги Реабілітація пацієнтів з коронавірусною хворобою COVID-19.

Документ спрямований для обговорення в регіональні департаменти охорони здоров’я і буде узгоджений найближчим часом.

"МОЗ сформував ряд ініціатив, які дозволять створити в Україні дієву систему реабілітації пацієнтів з COVID-19. Вже є напрацьовані рекомендації у відповідності до рекомендацій ВООЗ, зокрема, спільно з Державним експертним центром розроблений стандарт медичної допомоги з реабілітації пацієнтів з COVID-19", - сказала Микичак. 

Також у МОЗ запропонують Національній службі здоров’я виділити пакет послуг у межах програми медичних гарантій, який передбачає надання реабілітації після перенесеного COVID-19. Пацієнти зможуть пройти реабілітацію на підставі направлення.

Зауважимо, що у деяких пацієнтів, які перенесли коронавірус, спостерігається постковідний синдром. Він може тривати понад 12 тижнів від початку захворювання. Симптоми можуть проявлятися з боку будь-якої системи організму пацієнта, але в першу чергу це дихальна, серцево-судинна та нервова.

Як повідомляв «Погляд», в Україні 7856 нових COVID-заражень.

«Погляд» розповідав, кого на COVID-вакцинацію реєструють роботодавці?

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.