Україна
Головні новини
Суспільство
Здоров'я

У лютому Україна отримає перші 117 тис. доз вакцин від Pfizer/BioNTech


У рамках механізму COVAX у лютому Україна отримає 117 000 доз вакцини від коронавірусу американського виробництва.

Вакциною почнуть щеплювати працівників мобільних бригад із вакцинації та інших медичних працівників лікарень, які надають допомогу пацієнтам з COVID-19.

фото - freepik.com

Радісною новиною поділився на своїй фейсбук-сторінці заступник міністра охорони здоров’я та головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

«COVAX отримали заявки на першу хвилю від 72 країн, відібрано 18 країн, серед яких і Україна. Це вчергове підтверджує, що Україна здатна забезпечити необхідний холодовий ланцюг та логістику вакцин з наднизькими умовами зберігання».

фото - Віктор Ляшко

Варто нагадати, що вакцина від Pfizer/BioNTech потребує дуже низьких температур зберігання, зокрема це -70°С, тому не всі країни здатні забезпечити зберігання та відповідну логістику.

Віктор Ляшко також додав, що паралельно, протягом першого півріччя, у рамках механізму COVAX, розпочинаючи з лютого, Україна отримає від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини виробництва AstraZeneca/Oxford для наступних етапів вакцинальної кампанії. Загалом у рамках ініціативи COVAX Україна отримає 16 млн доз вакцини від COVID-19.

фото - freepik.com

Довідково:

COVAX – це глобальний механізм розподілу ризиків для об’єднаних закупівель, створений для справедливого розподілу між країнами вакцин проти COVID-19. Основна мета цього механізму – прискорення розробки і виробництва вакцин проти COVID-19 та гарантія справедливого і рівного доступу для кожної країни світу. На сьогодні близько 150 держав є учасниками цієї ініціативи, у тому числі й Україна. Перед ініціативою стоять амбітні цілі – забезпечити для населення не менше 2 мільярдів доз до кінця цього року. На початок 2021 року вже підписано контракти на 40 мільйонів доз вакцини Pfizer-BioNTech та 150 мільйонів доз AstraZeneca/Oxford, які будуть доступні для країн-учасниць глобального механізму вже в першому кварталі цього року.

«Погляд» писав, що, за словами очільника МОЗу Максим Степанова, «вакцинація в країні розпочнеться вчасно», тобто у лютому цього року.

Щоб Україна могла зареєструвати вакцини від СOVID-19 Верховна Рада погодила відповідний законопроєкт.

Читайте також, як Київщина готується до вакцинації від COVID-19.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу - переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина - Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.