Анонси
Суспільство
Культура
Події
Україна-суспільство

У Києві покажуть унікальні стародруки з фондів Львівських музеїв


Виставковий проект “Апостол 1574-2019: книга та читачі” відкриється 24 травня у музеї книги і друкарства України

Перша друкована книга України – Апостол, була видана Іваном Федоровичем у Львові 15 лютого 1574 року. Цього року виповнилось 445 років від дня виходу її у світ. З цим унікальним виданням із колекції Музею староукраїнської книги Львова запрошує ознайомитись виставковий проект “Апостол 1574-2019: книга та читачі”.

Виставка відкриється у Києві, в музеї книги і друкарства України у День слов’янської писемності та культури – 24 травня.

Початок заходу – 16:00.

Також на виставці можна побачити інші видання з фондів музеїв.

Зокрема, це один із примірників цього видання, який походить з церкви Симеона Стовпника села Лісневичі Пустомитівського району Львівської області. Зберігається він у фондах Музею староукраїнської книги. До Музею стародрук потрапив з експедиції 1968. Він відзначається чималою кількістю записів, які розкривають історію його побутування від часу створення до моменту надходження у Львівську картинну галерею – тепер Львівська національна галерея мистецтв імені Б.Г. Возницького.

Також у виставковому проекті – рукописний Апостол першої третини XVII століття, переписаний із друкованого видання 1574 року. А ще – богослужбові книги, церковне начиння, об'єднані спільним походженням із церкви Симеона Стовпника та гравюри із зображенням апостолів зі стародруків XVII століття Львова та Києва.

Вперше за 375 років від часу видання Требника Петра Могили, один із його примірників, який нині зберігається у Львівській національній галереї мистецтв, побуває у Києві – місці, де він побачив світ і помандрував на Львівщину.

Вхід на відкриття вільний, у інші дні – за квитками музею, йдеться у повідомленні.

Адреса: м. Київ, вул. Лаврська 9, корпус 9 (на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника). Музей працює щодня, крім вівторка, з 10:00 до 17:00.

Тел. (044) 280-79-76