Новини
Суспільство
Київ

У Києві можливе перенесення дати ЗНО з математики


На вимогу столичного Департаменту освіти та науки тестування може відбутися не 28, а  27 травня: дискусії тривають.

Фото з сайту Всеосвіта

Як повідомляється на ресурсі  osvita.ua, директорка департаменту освіти і науки КМДА Олена Фіданян зазначила, що проведення ЗНО   математики призначене на 28 травня. А в цей день у столиці запланували планували провести свято Останнього дзвоника. І,  одне з наймасовіших ЗНО – математика, то 27 та 28 травня 280 тисяч дітей у школи можуть не прийти.

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов з цього приводу зауважив, що МОН хоче забрати у випускників 11 класу день відпочинку та підготовки між ЗНО з англійської мови та обов'язковим тестом з математики.

«Попередній тест - з англійської мови - відбудеться 25 травня. За графіком наступний тест мав би бути 28 травня, що давало випускникам два повноцінних дні на відпочинок та підготовку. А тепер може бути лише один.мАле за пропозицією Департаменту освіти та науки КМДА наразі готується наказ МОН про перенесення тестування з математики з 28 на 27 травня, що вважаю грубим порушенням прав здобувачів освіти. Вранці я поставив МОН до відома щодо неприпустимості таких дій. Про це знає і міністр, і профільний заступник міністра.Відповіді поки що не отримав. Так нехтувати правами випускників, вносити колотнечу у процес підготовки до ЗНО - просто неприпустимо»,

- підкреслив Сергій Горбачов.

Проведення ЗНО з математики саме 28 травня вважає  оптимальним і заступниця директора Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко. Она переконана, що це найкраща дата з огляду на наявність достатньої перерви між попереднім і наступним тестуванням, тобто між тестуванням з англійської мови, яке має відбутися у вівторок, 25 травня, та тестуванням з української мови і літератури, яке призначене на вівторок, 1 червня.

«Найбільшою загрозою перенесення дати проведення тестування з математики в УЦОЯО вважають посилення стресу в учасників, які складатимуть і англійську мову, і математику. Ідеться передусім про учасників ЗНО, які живуть у невеликих містах або сільській місцевості, і яким доводиться долати значні відстані до пунктів тестування», зазначає ресурс  osvita.ua.

Тим часом, поки тривають дискусії, сьогодні, 5 березня,  ресурс оголосив опитування «Чи потрібно змінювати дату ЗНО з математики»? На 17 годину 28 хвилин у опитуванні взяли участь 55 осіб. 20% з них висловились за зміну дати тестування, 80%- проти.

Нагадуємо, сьогодні, 5 березня – останній день реєстрації на ЗНО-2021.

Також «Погляд» повідомляв, що Уряд оприлюднив план заходів щодо реалізації STEM-освіти, тобто з науково-дослідницької діяльності учнів з природничо-математичної освіти до 2027 року.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.