Новини
Кримінальні новини
Київ

У Києві брокерські центри дурили людей


Під виглядом міжнародних торгів у центрах обкрадали громадян.

Організатори створили мережу кол-центрів, де працювало майже 250 операторів, що залучали «клієнтів».

Про це розповіли в СБУ.

Там зазначили, що зловмисники використовували спеціалізоване програмне забезпечення для анонімізації дзвінків та імітації трансляції електронних торгів на міжнародних біржах.

Як діяли злочинці

Після перерахування коштів через електронні платіжні системи зловмисники створювали клієнту «персональний кабінет», в якому демонстрували постійне зростання акцій у ціні та пропонували збільшити інвестиції. Після рішення вкладника отримати свої гроші ділки повідомляли йому про банкрутство компанії. У кожного клієнта фігуранти виманювали до 5 тисяч доларів США.

Також аферисти займалися мікрокредитуванням. Ділки неправомірно нараховували своїм «клієнтам», які не змогли вчасно погасити кредитні зобов’язання, штрафні санкції та пеню у розмірі понад 300% від суми кредиту. До «вибивання» штучно створених боргів зловмисники залучали колекторські компанії.

Таким чином вони ошукали майже 3 тисячі людей.

У ході обшуків правоохоронці виявили майже 250 одиниць комп’ютерної техніки, мобільні пристрої та зразки програмного забезпечення, що використовувались для привласнення коштів громадян та виведення їх на криптогаманці. Також вилучено 157 сім-карток, які використовували для реєстрації акаунтів у соцмережі.

Тепер тривають слідчі дії, вирішується питання щодо повідомлення організаторам схеми про підозри.

 «Погляд» пиcав, що аферисти від імені Ляшка виманювали гроші в українців.

Нещодавно «Погляд» повідомляв, що у Києві аферисти виманили у дідуся 16 тис грн.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.