Новини
Культура
Україна-суспільство

У Кракові відкрили пам’ятник Анні Київській


У Кракові відбулося урочисте відкриття пам’ятника Анні Київській – княгині Київської Русі, доньці Ярослава Мудрого, королеві Франції в XI столітті.

Захід відбувся у дворі Палацу Вєлькопольського, де зараз розміщена Мерія міста Кракова. На церемонії було чимало людей, серед них представники краківської влади, мешканці міста, а також автор скульптури Федір Баландін і офіційна делегація з Києва. 

Скульптура, яка зображує молоду Анну Київську – це подарунок громаді Кракова від Київської Міської Державної Адміністрації і Громадської Організації «Чотири Королеви», вручений під час минулорічних «Днів Києва в Кракові». Творці монумента – Костянтин Скритуцький та Федір Баландін. Пам’ятник Анні Київській є авторською реплікою скульптури, встановленої в листопаді 2016-го в сквері Анни Київської на Львівській площі у Києві.

Княгиня Анна – молодша донька київського князя Ярослава Мудрого. У 1051 році вона була видана за короля Франції Генріха і стала королевою Франції. Дорогою до Франції, Краків, королівська столиця Польщі, став її першою великою зупинкою. Тут проживала її тітка – Марія-Добронега Володимирівна – дружина польського короля Казимира І Відновителя, у якої княгиня гостювала протягом кількох місяців.  

Встановлення скульптури у дворі краківського магістрату є символічним результатом серії проектів, спрямованих на розвиток Краківсько-Київського партнерства і хороших сусідських відносин. В рамках Міжнародного проєкту «Шлях Королеви» пам’ятник київській княгині планують встановити в усіх ключових містах Європи, якими вона рухалася з Києва до Франції в XI столітті.

джерело