Новини
Суспільство
Культура
Київ

У Києві відкрили виставку унікальних картин Марії Примаченко

Там можна побачити твори з циклу "Людям на радість".

У Києві відкрили виставку унікальних картин Марії Примаченко - зображення

Національний музей українського народного декоративного мистецтва відкрив виставку творів Марії Примаченко із циклу "Людям на радість". Про це повідомила пресслужба Київської міської державної адміністрації.

Експозиція складається з 22 творів, які було представлено у 1966 році у Спілці художників України. І за які художниця була удостоєна звання лауреата Державної премії імені Т. Г. Шевченка (нині – Національна премія України імені Тараса Шевченка). Також в минулому році Марію Примаченко посмертно удостоїли відзнакою "Національна легенда України".

Картини відкривають багатий внутрішній світ майстрині, її народна мудрість постають перед нами не тільки через сюжет та інновації композиційних рішень, а й через філософську насиченість та сонячно-яскраву палітру її творів, яка має велику силу емоційного впливу.

Національний музей українського народного декоративного мистецтва працює з 10:00 до 17:00 у середу – неділю (понеділок, вівторок – вихідні) за адресою: вулиця Лаврська, 9.

Виставка триватиме до 31 травня.

Нагадаємо, минулого року під час повномасштабного наступу окупанти спалили музей Марії Примаченко в Іванкові на півночі Київщини, проте місцевим мешканцям таки вдалося врятувати два десятки її картин.

Згодом стало відомо, що в Іванкові планують створити мистецьку резиденцію імені Марії Примаченко.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.