Україна
Вишгород
Суспільство
Культура

В Іванкові планують створити мистецьку резиденцію імені Марії Примаченко

Музей, де зберігалися картини художниці, планують відбудувати, а селище на півночі Київщини перетворити в справжній культурний центр.

В Іванкові планують створити мистецьку резиденцію імені Марії Примаченко - зображення

В Іванкові можуть створити сучасну та унікальну мистецьку локацію. Зокрема, відбудувати історико-краєзнавчий музей. Про це повідомив голова Київської обласної військової адміністрації Олексій Кулеба.

"Сьогодні говоримо про відбудову закладу. У планах – створити мистецьку резиденцію імені Марії Примаченко та перетворити Іванків у справжній культурний центр. Впевнений, що у співпраці з громадою зможемо створити сучасну та унікальну локацію", –

голова Київської обласної військової адміністрації Олексій Кулеба

Нагадаємо, історико-краєзнавчий музей в Іванкові знищили рашисти під час бойових дій. Від будівлі не залишилося майже нічого. Місцеві, ризикуючи власним життям, під обстрілами та ракетними ударами врятували колекцію картин Марії Примаченко, що зберігалася в музеї. Тоді від полум'я пожежі вдалося врятувати 14 її робіт.

В Іванкові планують створити мистецьку резиденцію імені Марії Примаченко - зображення

До слова, раніше очільник області зустрічався з праонукою всесвітньовідомої художниці Марії Примаченко Анастасією, засновниця благодійного фонду родини Примаченко. Тоді також обговорювалося питання щодо започаткування мистецьких резиденцій, аби створити належну базу для популяризації творчого доробку художниці в області.

"Головне наше завдання – створити сучасні мистецькі центри, що будуть присвячені масштабу особистості Марії Примаченко. Вони стануть культурними та туристичними осередками області, де митці та всі охочі зможуть творити й розвиватися.

Починаємо напрацьовувати детальну концепцію реалізації задуманого", –

голова Київської обласної військової адміністрації Олексій Кулеба

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що герб СРСР на київському монументі "Батьківщини-матері" можуть замінити на тризуб.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.