Новини
Фастів

У Фастові закрили центр обслуговування абонентів «Укртелекому»


Місто та район залишились без фізичного обслуговування монополістом стаціонарного телефонного зв’язку.

З 1 листопада у Фастові не працює центр облуговування абонентів «Укртелекому», укртелекомівська точка закрита, а на вікні висить оголошення про здачу приміщення в оренду.

Фастівчани, які за звичкою приходять сюди вирішувати свої абонентські питання, з подивом та обуренням бачать лише закриті двері, оголошення з адресами сусідніх з Фастовом відділень у Києві та Білій Церкві і таксофон, по якому можна безкоштовно дзвонити за телефонами гарячої лінії.

Як повідомив кореспонденту «Погляду» один із колишніх працівників «Укртелекому», якого нещодавно звільнили, причина закриття фастівського абонвідділу – нібито низькі показники підключення по місту до послуг Інтернету від «Укртелекому».

«Погляд» надіслав інформаційний запит на прес-службу компанії «Укртелеком», щоб отримати офіційну відповідь з приводу причин закриття фастівського центру обслуговування абонентів.

Офіційна відповідь на наш запит була отримана, цитуємо:

«Зважаючи на розвиток цифрових технологій і різних сучасних каналів комунікацій  компанії  переходять  до надання послуг, консультацій онлайн,  що не потребує фізичної присутності в певних місцях. Сьогодні абоненти Укртелекому можуть вирішити практично всі питання без трати часу на відвідини відділень оператора. Тому Укртелеком оптимізує кількість центрів обслуговування. Перелік  центрів:  https://ukrtelecom.ua/customer-service-centers/

Звертаємо увагу, є різні канали комунікації за допомогою телефону, інтернету, пошти. І кожен може вибрати зручний для себе.

Зателефонувавши за безкоштовним номером, абонент може виконати практично всі бажані операції (фінансові, технічні питання, управління своїм договором, способом доставки рахунків тощо):

0 800 506 800 – вирішення будь-яких питань (для фізичних осіб).

Більш того, практично всі питання можна вирішити без допомоги оператора, прослуховуючи автоматичні підказки.

У разі виникнення питань щодо роботи послуг можна залишити заявку в автоматичному режимі за одним з цих номерів:

  • 0 800 506 508 – ремонт телефону;
  • 0 800 506 575 – ремонт радіо;
  • Для зміни способу доставки рахунків: 0 800 506 056. 

Ті ж абоненти, які не бажають телефонувати, можуть отримати належне обслуговування за допомогою інтернету:

Як бачимо, в теорії все чудово: послуги та консультації онлайн, цифрові технології і т.д., проте на практиці не все так добре і гладко, які розповіли нам в офіційній відповіді компанії. Вірніше сказати, зовсім не добре.

Закриття відділення «Укртелекому» у Фастові «вдарило» в першу чергу по найнезахищенішій категорії громадян – пенсіонерах та людях літнього віку.  

Якщо люди молодшого та середнього віку ще зможуть розібратись з онлайн послугами та нововведеннями, то старші люди залишаються наодинці з цим безпорадними.

Багатьом з них важко розібратись з телефонними автовідповідачами, не кажучи вже про відправлення заявки через інтернет, яким більшість людей похилого віку просто не вміє користуватись.

До того ж, додзвонитись по гарячій лінії до операторів «Укртелекому» не завжди можуть і молодші люди.

Яскравий приклад: кореспондент «Погляду» на прохання кількох безпорадних і розгублених пенсіонерів, які не могли розібратись з автовідповідачем, безуспішно пробував додзвонитись на гарячу лінію до операторів «Укртелекому» по таксофону, який стоїть у приміщенні.

Гаряча лінія весь час була зайнята, і пропонувалось чекати 15 хв на лінії, щоб з’єднатись з оператором. В результаті старенькі люди просто відмовлялись від вирішення своїх абонентських питань і обурені та незадоволені повертались додому.

На наш погляд, ситуація з закриттям відділення «Укртелекому» абсолютно ненормальна і створює багато перешкод для отримання якісних послуг фіксованого телефонного зв’язку фастівчанами, в першу чергу людьми старшого віку.

Бажання приватної телекомунікаційної компанії оптимізувати свої витрати зрозуміле, але чому це робиться за рахунок пенсіонерів Фастова та району? Питання, яке залишилось у нас без відповіді…