У далекому 1926 році в Броварах народилася Валентина Трегубова - заслужена діячка мистецтв України
5 травня 1926 року у місті Бровари Київської області народилася Валентина Михайлівна Трегубова (1926–2010) – скульпторка малих форм, заслужена діячка мистецтв України, лауреатка Національної премії України ім. Т.Г.Шевченка.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/05/95983831_1557158871110895_4726280607787646976_n.jpg)
У 1947 році вона закінчила Київське училище прикладного мистецтва – відділення художньої кераміки, а 1954 року отримала вищу освіту в Львівському державному інституті прикладного та декоративного мистецтва. Після закінчення навчання працювала на Львівській експериментальній кераміко-скульптурній фабриці, а згодом – на Коростенському фарфорому заводі, де обіймала посаду головного художника.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/05/95875911_1557158997777549_5931220561555357696_o.jpg)
Перше визнання їй принесла композиція «Українське весілля» 1960 року, яка була виконана у двох варіантах розпису. Мисткинею було продуковано значну кількість форм столових, чайних, кавових сервізів, розмаїття наборів, предметів сувенірно-подарункового призначення. Окрему групу в творчому доробку художниці становлять декоративні вази, тарелі, посудини у вигляді людських постатей з яскравим поліхромним розписом – це штофи «Соломія», «Сім’я», «Козак», створені у 1974 р. Широко відомою є багатофігурна композиція «Сорочинський ярмарок» (1966 р.) за мотивами однойменної повісті Миколи Гоголя.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/05/95811045_1557158914444224_2291237002261037056_n.jpg)
Творчість Трегубової є взірцем високого професіоналізму, вишуканого смаку та глибоких знань національних традицій. Роботи художниці зберігаються у багатьох музеях і приватних колекціях в Україні та за кордоном.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/05/95866656_1557158951110887_7881714744250335232_n.jpg)
Національний музей українського народного декоративного мистецтва