#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Чорнобиль
Довкілля

У Чорнобильській зоні знайшли коней Пржевальського із зашморгами на шиях (фото 18+)

07.12.2020 Бобрик Юлія 0

Тварини намагались звільнитись з пасток, але загинули, їхні трупи об’їли вовки та круки.

Фото: Facebook/Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник

Про це повідомили на Facebook-сторінці Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.

Анонімне повідомлення про кричущий факт загибелі коней Пржевальського співробітники отримали 2 грудня. Науковці відразу виїхали на місце можливого злочину. Поблизу села Корогод вони знайшли те, що залишилось від бідолашних тварин із зашморгами на шиях.

«Як виявилось, дійсно, в петлі з металевого тросу потрапило спочатку лоша віком до одного року, а потім доросла особина (можливо, кобила). Тварини намагались звільнитись з пасток, але загинули. Трупи об’їли вовки та круки…» – повідомляють у заповіднику.

Всю інформацію разом із заявою передано до правоохоронних структур. Наразі мета - не лише відшукати злочинців, але й обстежити зону відчуження на наявність аналогічних пасток.

Як повідомляв «Погляд», навесні цього року лошатко червонокнижного виду врятували зі згарища у Чорнобильській зоні. Також пізніше стало відомо, що після пожеж коні Пржевальського повертаються до зони відчуження.

Нагадаємо, коні цієї породи, яких наразі в світі налічується близько 2 тисяч, є нащадками 12 особин, врятованих від вимирання в 1990-ті роки. Тому життя кожної особини безцінне. У США навіть клонували померлого 22 роки тому коня Пржевальського, аби відродити цей вид.