Новини
Чорнобиль
Екологія

У Чорнобилі мешкає рідкісна сова, яка нападає на дослідників


Сова бородата – хижий, агресивний і рідкісний птах Чорнобильського заповідника, що гніздиться лише на правому березі річки Прип’ять.

Під час дослідження гнізд із пташенятами дорослі птахи атакують дослідника й можуть нанести їм досить серйозні травми, кажуть у Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику.

Гніздування цього хижого птаха вперше для України було виявлено в 1985 році на території Поліського природного заповідника. З того часу сова бородата все більше розповсюджувались по Поліссю, але лише правобережному. На лівобережному Поліссі гніздування великого хижого птаха досі не виявлено.

У 2003 році пташку помітили у зоні відчуження. Наразі в Україні гніздується десь від 60 до 110 пар бородатої сови. Якщо рік на дрібних гризунів «неврожайний», птахи можуть взагалі не приступати до гніздування.

Найбільше цих птахів зосереджено у західній частині Чорнобильського заповідника. Як і всі види сов, сова бородата свої гнізда не будує, а займає чужі – інших хижих птахів біля відкритих заболочених ділянок. Полює не тільки вночі, а інколи – і в день. Найчастіше вирощує до чотирьох пташенят.

«Погляд» також повідомляв, що у Чорнобилі зафіксували рідкісного метелика розміром із птаха.

Дізнайтесь, ще яких рідкісних птахів помітили у Чорнобильській зоні.

Фото Сергія Домашевського