Новини
Новини Київської області
Буча
Культура

У Бучі хочуть врятувати Садибу Штамма

Реставрувати історичну будівлі можуть допомогти міжнародні організації.

У Бучі хочуть врятувати Садибу Штамма - зображення

У Бучі хочуть врятувати Садибу Штамма. Бучанська міськрада опрацьовує можливість звернутися до Світового Фонду пам’яток, щоб отримати фінансову допомогу на пpoтиaвapiйні, консерваційні та рecтaврaційні роботи у знаменитому замку-садибі німецького інженера Євгена Штамма, повідомляє пресслужба БМР.

Варто зазначити, що історичній будівлі понад 100 років. Розташована Садиба Штамма в Бучі на вулиці Києво-Мироцькій вулиці, 133 і там під час окупації стояли російські підрозділи.

Нагадаємо, більше року тому судову справу по славетному будинку в Бучі було відкладена. А в 2019-му "Погляд" повідомляв, що садибу Штамма у Бучі було включено до щойно виявлених об’єктів культурної спадщини.

Натомість минулоріч суд зобов’язав власника пам’ятки архітектури укласти охоронний договір, зокрема зазначалося, що будівлю мають привести до належного стану.

Відомо, що починаючи з 2004 року ні власником вказаного об’єкта нерухомості – Київською міською радою, ні його безпосереднім користувачем – дитячим санаторієм, не виконувалися жодні роботи з ремонту й відновлення будинку після пожежі. Така бездіяльність призвела до вкрай занедбаного стану пам’ятки архітектури та загрози її остаточного руйнування і знищення.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.