Новини
Україна
Буча

Будинок Штамма в Бучі: суд зобов’язав власника пам’ятки архітектури укласти охоронний договір

Також будівлю мають привести до належного стану.

Будинок Штамма в Бучі: суд зобов’язав власника пам’ятки архітектури укласти охоронний договір - зображення

Суд зобов’язав Київську міську раду укласти охоронний договір на пам’ятку архітектури місцевого значення – будинок Штамма,  розташований у місті Буча, та привести її до належного стану. Про це повідомила Київська обласна прокуратура.

Відомо, що починаючи з 2004 року ні власником вказаного об’єкта нерухомості – Київською міською радою, ні його безпосереднім користувачем – дитячим санаторієм, не виконувалися жодні роботи з ремонту й відновлення будинку після пожежі. Така бездіяльність призвела до вкрай занедбаного стану пам’ятки архітектури та загрози її остаточного руйнування і знищення.

"Це стало підставою для звернення прокурора до суду з відповідним позовом, який на теперішній час задоволено", –

Київська обласна прокуратура

Зазначається, що укладення охоронного договору забезпечить визначення особливостей режиму її використання, види і терміни виконання реставраційних, консерваційних, ремонтних робіт й інших пам’яткоохоронних заходів задля її охорони та збереження для нинішнього і майбутніх поколінь.

Нагадаємо, більше року тому судову справу по славетному будинку в Бучі було відкладена. А в 2019-му "Погляд" повідомляв, що садибу Штамма у Бучі було включено до щойно виявлених об’єктів культурної спадщини.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.