Новини
Україна
Культура
Новини Кіно

Творців закордонного серіалу «Чорнобиль» планують нагородити Шевченківською премією


Національна спілка кінематографістів України висунула творців фільму " Чорнобиль" на здобуття Шевченківсько премії. Над створенням фільму" Чорнобиль" працювали (Великобританія, США, виробництво Home Box Office, Sky Television).

На здобуття Національної премії імені Тараса Шевченка висунуто творців фільму: Крейг Мейзен (автор сценарію), Йохан Ренк (режисер-постановник), Якоб Іре (оператор-постановник), Люк Холл (художник-постановник), Джаред Харріс (виконавець головної ролі).

"Ми хотіли показати, що все це відбувається в Україні, яка натерпілась вторгнень із Заходу, геноциду зі Сходу і, якщо виключити останню війну в Донбасі і окупацію Криму, Чорнобиль був останнім злочином СРСР проти України». Сказано прямо й одверто, і власне, фільм саме про це: тогочасна держава, СРСР, остаточно випрозорила свою сутність, свою небезпечність для подальшого існування України і українців. Процес усвідомлення цього і стартував у квітні 1986-го, багато в чому такому усвідомленню сприяли фільми українських кінематографістів, зняті в Чорнобилі і про Чорнобиль", - заявив сценарист Мейзен .

Джерело